Jak uniknąć podawania adresu podczas zakładania firmy? (CZĘŚĆ 1)

nie pozbawiaj się magii obrazu - kliknij, żeby go zobaczyć

Location, location, location!

Możemy wyróżnić trzy adresy podczas zakładania firmy. Najważniejszy, czyli adres zamieszkania (czemu najważniejszy, o tym za chwilę), adres siedziby oraz adres do korespondencji. Jeśli jesteś młodym i początkującym przedsiębiorcą (choć z poniższych informacji może skorzystać każdy), być może jedną z przeszkód do założenia firmy jest dla Ciebie brak miejsca, gdzie mógłbyś zarejestrować jej siedzibę. Jak temu zaradzić?

Brak adresu, po prostu.

Opcje są co najmniej dwie: wirtualne biuro lub brak adresu, po prostu. Jeśli twoja działalność wiąże się z częstymi zmianami miejsca jej wykonywania (np. świadczysz usługi u klienta) lub ma charakter mobilny, nie musisz we wniosku rejestracyjnym wskazywać adresy miejsca wykonywania działalności. Jedynym wpisanym adresem może być twój adres do doręczeń (i to nie musi być twój adres zamieszkania).

Najważniejszy (ukryty) adres, to…

Adres zamieszkania, to najważniejszy adres, który należy podać w trakcie wypełniania wniosku o wpis do CEIDG, ponieważ na tej podstawie ustala się właściwy Urząd Skarbowy. Jednak, o ile nie wskażesz go dodatkowo jako adres prowadzenia działalności lub adres do doręczeń, nie będzie on przechowywany w CEIDG oraz na wpisie.

Jaki adres na fakturze?

Jeżeli firma zarejestrowana w CEIDG nie ma wpisanego stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej, to na fakturze wpisuje się miejsce zamieszkania przedsiębiorcy.

Co w części drugiej?

W drugiej części wpisu opowiem, na co jeszcze, oprócz adresu, warto zwrócić uwagę podczas pierwszej rejestracji firmy. Jeśli nie chcesz czekać, umów się online na rozmowę telefoniczną lub spotkanie. Jeśli Ci się nie spieszy, ale chcesz być na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz powiadomienie na maila o każdym nowym wpisie.

BiuroweCEIDGKlienciUS

Komentarze są wyłączone