Samodzielna księgowość w dzisiejszych czasach…

nie pozbawiaj się magii obrazu - kliknij i pobierz obrazek

Prowadzisz samodzielnie księgowość swojej firmy na ryczałcie?

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów!

Co roku przychodzą do mnie właściciele jednoosobowych firm, którzy chcą, żeby im zrobić zeznanie roczne – a księgowość w trakcie roku? Prowadzą sobie sami. A bo to Pani w urzędzie „doradziła i wytłumaczyła”, a bo to kolega/ koleżanka podesłał/a jakieś wzory, a bo to ktoś znalazł w internecie, jak to się robi.

A co ja wtedy robię? Zaczynam od prostego pytania: wg jakiej zasady jest ujmowana sprzedaż w danym miesiącu? Wg daty wystawienia faktury, daty zakończenia wykonywania usługi, czy daty otrzymania całej płatności? Później pytam, które kwoty trzeba zaokrąglić do zera miejsc po przecinku, a które do dwóch? Następnie, czy do ZUSu został zgłoszony płatnik, czy ubezpieczony? I z jakim kodem. Dorzucam jeszcze, czy ktoś wie, jakie przepisy się zmieniły w kwietniu 2018 r. i styczniu 2019 r. na korzyść przedsiębiorców, i na przekór – kiedy nie warto z nich korzystać? Przeważnie stwierdzam nieprawidłowo wyliczone podatki, nadpłatę w ZUSie i ogólny rozgardiasz…

A Ty, jesteś pewny/a, że robisz to dobrze? Jeśli nie, to się spotkajmy i porozmawiajmy o tym.
Jeśli robisz to dobrze – potwierdzę to, a jeśli nie, to powiem Ci, jak to poprawić. A na hasło „pingwin”, zrobię to za połowę ceny. To jak, sprawdzamy to, czy dalej ryzykujesz?

BiuroweCEIDGKlienciUSZUS

Komentarze są wyłączone